PODRÓŻ

najbardziej wyczekiwana chwila do której należy właściwie się przygotować aby od samego początku nasz wyjazd był tylko przyjemnością.

Istotnym elementem każdej podróży jest fakt czym podróżujemy i jak długo będzie trwała nasza podróż.

Do każdej podróży należy odpowiednio się przygotować:

poznać czas podróży z uwzględnieniem czasu lokalnego celu naszej podróży

bezpośrednio przed podróżą nie należy spożywać obfitych ciężkostrawnych posiłków i alkoholu

należy przyjąć stosowne leki (np. gdy źle znosimy podróż autokarem) 
należy zadbać o wygodny ubiór oraz obuwie
żywność jaką zabieramy ze sobą w podróż powinna przede wszystkim obfitować w owoce i warzywa, inne produkty żywnościowe muszą być mało wrażliwe na zmiany temperatury, dlatego unikamy wędlin, które bardzo szybko psują się podczas podróży i mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia
napoje które powinniśmy zabrać w podróż to termos z herbatą i wodę niegazowaną

Podczas podróży:

Samolotem

jest to najszybszy i najdogodniejszy środek transportu dlatego tutaj szczególną uwagę zwracamy na lekkostrawny posiłek bezpośrednio przed podróżą ze względu na zmianę wysokości. Należy mieć też na względzie fakt że może wystąpić sytuacja, że nasz lot będzie opóźniony ze względów atmosferycznych lub technicznych  i będziemy zmuszeni spędzić dłuższy niż przewidywaliśmy czas na lotnisku. Warto mieć w takiej sytuacji pod ręką coś cieplejszego do ubrania. 

Autokarem i Własnym Samochodem

ze względu na czas jaki będziemy musieli spędzić w pozycji siedzącej, postoje należy robić co 2 lub 3 godziny. W czasie postoju należy bezwzględnie wyjść z autokaru lub samochodu i pospacerować dla własnego zdrowia i dalszego komfortu jazdy.

Pociągiem

podróżując pociągiem również należy pamiętać aby co 2 godziny przespacerować się po wagonie.